Aktualności

Przedsezonowe informacje

W ramach bieżącej działalności, informujemy, iż Klub nasz jest organizacją przypisaną do GOUK w Kalnicy. Osobowości prawnej udziela GOUK w Kalnicy i w związku z tym jesteśmy organizacją działająca przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy.

Jak widać aura pogodowa się zmienia i zima odpuszcza, nadchodzi czas łączenia gołębi w pary więc kilka przedsezonowych informacji

Co do lotów organizowanych w ramach rywalizacji KHGP Podlasie informujemy, że pierwszy lot planowany jest na dzień 9 maja chyba że warunki epidemiologiczne nie pozwolą na to wówczas będziemy zmuszeni do zmiany terminu.

W związku z rozpoczęciem lotów w dniu 9 maja pojawia się dłuższy okres na przygotowanie gołębi młodych. W związku z tym, warto by rozważyć organizacje I lotu gołębi młodych z miejscowości Radzymin w dniu 8 sierpnia,. W dniu 15 sierpnia wypada w niedzielę i odbędzie się Cykliczny Lot w dniu Upamiętnienia Cudu nad Wisłą. Wówczas gołębie ze wspólnego startu z Odziałem Łomża mały by lepszy start.

 

 Co do lotów organizowanych w ramach stowarzyszenia klubów dalekodystansowych to informujemy iż planowane są loty:

1. Lot międzynarodowy z BILBAO w Hiszpanii o Super Puchar "Błękitnej Armii". Planowana data jest to 19 czerwca w dniu meczu Polskiej Reprezentacji z Hiszpanią

2. Lot międzynarodowy z DUNKIERKI prawdopodobnie w lipcu - więcej informacji po ustaleniu szczegółów co do planu lotów

3. W ramach współpracy i stowarzyszenia Klubów Dalekodystansowych w roku bieżącym, również planowana jest organizacja lotu gołębi młodych z Berlina.

Ponadto informujemy, iż wszystkie loty organizowane w ramach stowarzyszenia Klubów Dalekodystansowych będą brane do rywalizacji miedzyklubowej w ramach stowarzyszenia i wyłaniani będą mistrzowie.

 

W dniu 24 kwietnia planowane jest spotkanie w GOUK w Kalnicy z przedstawicielami zrzeszonych Klubów, w tym przedstawicieli klubu wiodącego WSV-IG West z Niemiec. Na spotkaniu mają być rozdane trofea z lotów organizowanych w 2020 roku w tym z lotu Londyn, oraz omówione szczegóły organizacji lotów w 2021 roku. Data spotkania jest data wstępnie ustaloną, i spotkanie będzie się mogło odbyć w momencie jak warunki epidemiologiczne na to pozwolą.

A teraz z ciekawostek co u naszych Hodowców słychać:

Prawdopodobnie u prezesa gołębie już słomę na gniazda noszą ;)

Maciej Bobel

dnia 26-02-2021 roku