Krystosiak Dariusz

Hodowla kolegi Dariusza Krystosiaka

 

Witam serdecznie!

Gołębie hoduję od dzieciństwa . Na początku były to gołębie ozdobne. W 1996 roku za namową kolegów zacząłem hodować gołębie pocztowe i wstąpiłem do PZHGP. Ze względu na charakter pracy jeżdżąc po Polsce bardzo chętnie nawiązywałem kontakt z najlepszymi hodowcami gołębi w Polsce . Odwiedzałem czołowych hodowców w kraju i nabywałem od nich gołębie . Gołębie od kolegi Andrzeja Wrony lotującego w oddziale Pruszków z linii Józefa Gryta najbardziej się sprawdziły. Ptaki z tej linii mam do dzisiaj. Intensywnie lotowałem i zarazem selekcjonowałem i zadawalające wyniki pokazały się dość szybko. Prężnie zacząłem działać w oddziale Łomża Miasto okręg Białystok, tam pełniłem funkcję vice-prezesa lotowego, później vice-prezesa gospodarczego, natomiast w sekcji Czyżew funkcję Prezesa. W lotach gołębi często zdobywałem mistrzostwo i vice-mistrzostwo oddziału , sekcji na gołębie dorosłe jak również na młode. Największe moje osiągnięcie to 12 przodownik Polski w kat A.

W 2009 roku podjąłem decyzję założenia Klubu Hodowców Gołębi Pocztowych. Zebrałem chętnych kolegów hodowców , przedstawiłem im swoją propozycję i w 2010 roku założyliśmy Klub Hodowców Gołębi pocztowych „ PODLASIE’’ , w którym pełnię funkcję Prezesa Klubu. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim hodowcom Klubu Podlasie a w szczególności współzałożycielom :Markowi Bielikowi i Andrzejowi Jankowskiemu. Za współpracę w rozwoju Klubu serdecznie dziękuję w imieniu własnym i wszystkich hodowców Grzegorzowi Szymańskiemu.

Wracając do hodowli to w ostatnich latach bardzo dużo nabyłem gołębi od wspaniałych hodowców, kolegów - braci Pawła i Roberta Baranowskich lotujących w oddziale Łochów jak również od wybitnego hodowcy Jerzego Tarasiuka lotującego w oddziale Łosice. Krzyżując te ptaki ze swoimi znacznie wzmocniłem swoją hodowlę. Od kilku lat lotuję metodą totalnego wdowieństwa, selekcjonuję całe stado- samce jak również samice. Trzymam się zasady: wkładam wszystkie gołębie dorosłe jak i młode. Moi ulubieńcy uczestniczą we wszystkich zaplanowanych   lotach. Bardzo chętnie zasilam początkujących kolegów hodowców w materiał hodowlany jak również dzielę się posiadaną wiedzą.